OK
Spnicehome
title-leftقراردادهای E.P.C title-right
bg-corner
   

در این روش کلیه مسوولیتهای پروژه بر عهده پیمانکار اصلی است به قسمی که بعد از تکمیل پروژه کارفرما فقط با چرخاندن یک کلید بتواند بهره‌برداری از تسهیلات اجرا شده را آغاز نماید از این رو به این دسته از قراردادها کلید در دست نیز اطلاق می‌شود.
قراردادهای E.P و E.P.C از قابلیت‌های این نوع قرارداد می‌باشد در واقع E.P.C مخفف کلمات Engineering-Procurement-Construction  است، که طراحی و تأمین تجهیزات و اجرا پروژه به پیمانکار سپرده می‌شود. قراردادهای E.P.C - کلید در دست - حد اعلای سپردن مسوولیت کل پروژه به پیمانکار است و کلیه مسوولیت‌های مدیریت اجرا و کنترل کیفی و کنترل پروژه دراین نوع پیمان بر عهده پیمانکار است در واقع تمام فعالیتهای یک پروژه از طراحی پروژه گرفته تا خرید تمامی اقلام مورد نیاز، نصب، اجرا، پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی آن به طور کامل به عهده پیمانکار بوده و به طور خلاصه پیمانکار پس از عقد قرارداد و طی زمان معین شده، پروژه را باید به صورت کامل به کارفرما تحویل دهد. در این بین کارفرما با تسهیل کار خود و محول کردن انجام تمام کارها به پیمانکار عملاً نقش مدیریتی و نظارتی پروژه را ایفا می‌نماید.
البته تعریف فوق یک تصویر کلی از پروژه‌های E.P.C است. به طور کلی تمامی عملیات انجام یک پروژه اعم از طراحی، اجرا، و تأمین کالا، راه‌اندازی و... شاید هر کدام به طور مجزا جزو کارهای معمولی باشد ولی نکته اساسی در این بین ارتباط این سه رویه کاری با همدیگر و مدیریت آن می‌باشد ترکیب عملیات، اداره کردن، تحویل به موقع با هزینه پیش بینی شده و با در نظر گرفتن ریسک‌ها در محدوده هر قرارداد مفهومی جز مدیریت ندارد
شرکت مهر آذر ماشین با تجربیات قبلی آماده انجام پروژ هایی به شرح زیر به این روش می باشد:
1)    خطوط تولید کنسانتره و پوره میوه از میوه تازه (سیب، انگور،پرتقال، لیمو، انار ،آلبالو، هویج، توت فرنگی، هندوانه و....)
2)    خطوط تولید و بسته بندی انواع نوشیدنی های گاز دار و بدون گاز

3)    خط تولید مالت از جو ،  خط تولید عصاره مالت و عصاره مالت تغلیظ شده از مالت و  همچنین خطوط تولید و بسته بندی نوشیدنی مالت (ماءالشعیر) از عصاره مالت
4)   خطوط تولید قوطیهای آلومینیمی دو تکه ((Two Pieces Aluminum Cans جهت نوشیدنی ها
5)    پروژه های کامل هضم، تغلیط و آبگیری لجن های شهری و صنعتی
6)    پروژه های تصفیه فاضلاب پس آب های با COD  بالا ((2000- 8000 mg/l با فرایند SBR


 
bg-corner